Kategorie sklepu

Aquael sterylizator UV AS 2.0 - 5w

339,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

KAT00965

Nowy produkt

Dostępny

Utrzymanie równowagi biologicznej w oczkach wodnych to często spore wyzwanie dla ich posiadaczy. O tym, że wspomniana równowaga w zbiorniku została zaburzona będzie świadczyła zazieleniona, mętna woda. Jeśli w porę nie podejmiemy odpowiednich działań nasze oczko wodne szybko przestanie być ozdobą ogrodu, a stanie miejscem, w pobliżu którego zdecydowanie nie będziemy mieli ochoty wypoczywać.

Więcej szczegółów

Sterilizer UV na niechciany zakwit  

Zielona, mętna woda w zbiorniku wodnym to znak, że rozwinęły się nim glony. Przyczynami niechcianego zakwitu mogą być m.in. zbyt silna ekspozycja oczka wodnego na słońce, przerybienie czy stosowanie zbyt dużej ilości nawozów do roślin. Prostym i skutecznym rozwiązaniem pomagającym zapobiegać rozrostowi glonów, wpływających na zielenienie wody, a nawet rozwój chorób mieszkańców zbiornika, jest instalacja sterylizatora UV.  
 
Sterilizer UV to urządzenie służące do poprawy jakości i przejrzystości wody w oczkach wodnych i przydomowych stawach. Przeciwdziała powstawaniu i pomaga zwalczać efekt zielonej, mętnej wody. Ogranicza przy tym, a nawet całkowicie eliminuje konieczność stosowania czyszczących preparatów chemicznych do oczek wodnych. Mechanizm działania Sterilizera UV jest prosty. Przepływająca przez wnętrze urządzenia woda jest poddawania oddziaływaniu promieniowania światła ultrafioletowego, emitowanego przez znajdujący się w tulei żarnik.  Światło uszkadza glony, bakterie i patogeny będące przyczyną zielenienia wody. Warto podkreślić, że lampa niszczy tylko organizmy przepływające przez jej wnętrze i jest w pełni bezpieczna dla zamieszkujących zbiorniki ryb, innych zwierząt wodnych oraz pożytecznych bakterii nitryfikacyjnych bytujących w filtrach czy w podłożu oczek wodnych. Sterilizer UV może być także pomocny w leczeniu niektórych chorób ryb, nawet bez użycia lekarstw.
 
Uniwersalny 
Sterilizer UV od Aquael dostępny jest w 4 modelach, o mocy 5, 7, 9 i 11 W, przeznaczonych do różnej wielkości oczek wodnych, od 1000 do 11000 litrów pojemności. Co ważne, sterylizator to zawsze element systemu filtracyjnego oczka wodnego, a nie samodzielne urządzenie. Sterylizatory wymagają podłączenia do pomp, które będą wymuszały przepływ wody przez lampę. Sterilizer UV od Aquael może być zasilany zarówno przez zewnętrzna pompę jak i filtr i pasuje do większości dostępnych na rynku modeli.   
 
Dyskretny 
Poza wysokimi parametrami technicznymi Sterilizer UV od Aquael posiada udogodnienia ułatwiające zamaskowanie go w aranżacji ogrodu jak: długi kabel zasilający, zasilacz umieszczony w obudowie (a nie na kablu) oraz możliwość skutecznej pracy nie tylko w pełnym zanurzeniu, ale także na powierzchni, obok zbiornika. Wymienione funkcjonalności pozwalają łatwiej ukryć sterylizer, co jest ważnym aspektem urządzenia przeznaczonego do dekoracyjnych z założenia oczek wodnych.   
 
Bezpieczny  
Jak wiadomo promieniowanie ultrafioletowe nie jest korzystne dla naszego zdrowia i gdy mamy do czynienia z urządzeniami wykorzystującymi jego właściwości, należy zawsze postępować zgodnie z zaleceniami producenta.  Warto wiedzieć, że Aquael zadbał o bezpieczeństwo użytkowania Sterilizera UV z najwyższą starannością. Po pierwsze obudowa urządzenia została wykonana z tworzywa o dużej wytrzymałości mechanicznej, odpornego na promieniowanie UV. Po drugie, Sterilizer UV jest w pełni szczelny – posiada standard ochrony IPX8, który gwarantuje bezpieczeństwo pracy w warunkach ciągłego zanurzenia w wodzie. Sterilizer UV został również wyposażony w wyłącznik, który automatycznie wyłączy świetlówkę UV-C w momencie otwarcia obudowy lampy, bez uprzedniego odłączenia jej od źródła zasilania. (Niezalecane przez producenta!) Zabezpieczenie to jest ważne zwłaszcza pod kątem ochrony narządu wzroku, wrażliwego na kontakt z promieniowaniem UV. 

 
Łatwy w obsłudze i długowieczny 
Wysoka trwałość Sterilizera UV, wyrażająca się zarówno długowiecznością żarnika jak i wspomnianej już obudowy, to gwarancja, że będziemy mogli używać go przez długi czas. Biorąc pod uwagę fakt, że sterylizatory pracują w oczkach tylko w okresie wiosenno-letnim jak i to, żarnik w Sterylizerze UV pozwala na nawet 10 tysięcy godzin pracy, to jego wymiana będzie konieczna prawdopodobnie raz na około 5 lat. Z całą pewnością nie należy się jej obawiać, ponieważ poziomem trudności przypomina wymianę żarówki w tradycyjnych lampach, a sam żarnik pasujący do Sterilizera UV jest stale dostępny w ofercie Aquaela i sklepach ogrodniczych.   
 
Energooszczędny 
Sterilizer UV jako jeden z nielicznych na rynku jest wyposażony w elektroniczny statecznik, który ma wpływ na większą trwałość żarników i pozwala na znaczną oszczędność energii w stosunku do sterylizatorów wyposażonych w elektromagnetyczne stateczniki. Lampa z elektronicznym układem – jak ta zastosowana w Sterilizerze UV – zużywa do 50% mniej energii elektrycznej w porównaniu z lampą wyposażoną w statecznik elektromagnetyczny.

Moc [W] - 5
Pojemność akwarium [L] - 1-200
Średnica węży [mm] - 12/16 / 19/25  
Maksymalny Przepływ [L/H] - 400
Dł x Szer (z krućcami) x wys ( z przyssawkami ) [CM] - 32,5x17,2x8,3  
Żywotność żarnika UV - Do 10000 godzin  

Napisz opinię

Aquael sterylizator UV AS 2.0 - 5w

Aquael sterylizator UV AS 2.0 - 5w

Utrzymanie równowagi biologicznej w oczkach wodnych to często spore wyzwanie dla ich posiadaczy. O tym, że wspomniana równowaga w zbiorniku została zaburzona będzie świadczyła zazieleniona, mętna woda. Jeśli w porę nie podejmiemy odpowiednich działań nasze oczko wodne szybko przestanie być ozdobą ogrodu, a stanie miejscem, w pobliżu którego zdecydowanie nie będziemy mieli ochoty wypoczywać.

Podobne produkty