Kategorie sklepu

Novo Lab zestaw Makro, Mikro, Potas, Węgiel - 4x500ml

71,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

KAT00690

Nowy produkt

Dostępny

Novo Lab zestaw Makro, Mikro, Potas, Węgiel - 4x500ml

Więcej szczegółów

Novo Lab Carbonium Basic

Opis:
Węgiel to jeden z najważniejszych substancji odżywczych potrzebnych dla optymalnego wzrostu roślin akwariowych. Rośliny pobierają go z wody pod postacią rozpuszczonego dwutlenku węgla lub w formie organicznych związków węgla, czasami o bardzo skomplikowanej budowie. W przypadku niedoboru tego pierwiastka rośliny nie są w stanie budować swojej masy, a w związku z tym, przestają pobierać inne składniki pokarmowe z wody. Przegrywają konkurencję o składniki pokarmowe, które sprzyjają rozwojowi alg (azot i fosfor). Łatwym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie nawozu  Carbonium Basic. Dostarcza on roślinom węgla organicznego, który w wyniku biologicznych procesów zachodzących w zbiorniku ulega przemianom do CO2. Przyspiesza wzrost roślin oraz intensyfikuje pobieranie azotu i fosforu z wody. Skutecznie  ogranicza rozwój glonów. Może być stosowany jako jedyne źródło węgla lub łącznie z gazowym CO2. Receptura Carbonium Basic została zoptymalizowana, podniesiono między innymi zawartość substancji czynnych, natomiast technologia Stab pozwoliła na poprawienie stabilności podczas przechowywania oraz zwiększyła bezpieczeństwo podczas dawkowania preparatu. Ponadto charakteryzuje się wysoką skutecznością oraz jakością nieosiągalną dla konkrecyjnych preparatów w podobnej cenie.

Sposób użycia:
1-3ml preparatu na 50 litrów wody codziennie w zależności od ilości roślin i natężenia oświetlenia. Przy podmianie >40% wody 5ml na każde 100l wody w zbiorniku. Nie zaleca się dawkowania >3ml/50litrów preparatu przez dłuższy czas (powyżej 5dni) ze względu na negatywny wpływ na bakterie azotowe i siarkowe.   Podczas podawania preparatu rośliny wykazują zwiększone zapotrzebowanie na pozostałe składniki pokarmowe, aby zachować równowagę musimy podawać odpowiednie ilości makro i mikroelementów. Polecamy odpowiednie preparaty  z serii BASIC.

Inne informacje:
Produkt zachowuje swoje pełne właściwości w ciągu 36m-cy od daty produkcji (na opakowaniu). Po otwarciu przechowywać w ciemnym miejscu w temp. poniżej 20oC , zużyć w przeciągu 24m-cy.

Novo Lab Macro Plus Basic

Opis:
Innowacyjny, odpowiednio zbilansowany, nawóz akwarystyczny zawierający makroelementy niezbędne do prawidłowego wzrostu roślin. Preparat wyróżnia się niską zawartością siarczanów i chlorków oraz wysoką zawartością doskonale przyswajalnego potasu w postaci organicznej. Dzięki znikomej zawartości siarczanów nie powoduje zakwaszania podłoża w akwariach. Zawiera również w swoim składzie magnez  oraz węgiel organiczny. 1ml preparatu na 40 litrów wody w akwarium podnosi zawartość: NO3–  o 1,00 mg/l, PO43- o  0,15 mg/l, K+ o 1,10 mg/l, Mg2+ o  0,08 mg/l, C(węgiel całkowity) o 0,12mg/l; co odpowiada równoważnej ilości 0,44mg/l CO2.

Sposób użycia:
Nawożenie należy dobrać odpowiednio do rodzaju i obsady prowadzonego zbiornika, typowo stosuje się 0,5-3ml preparatu na 40 litrów codziennie  lub w razie potrzeby, kiedy wystąpią objawy niedoborów. Najlepiej kontrolować poziom makroelementów za pomocą odpowiednich testów. Zaleca się stosowanie preparatu z pozostałymi nawozami serii Basic: Phosphorus, Kalium, Magnesium, Vestigium,  Micro Plus, Ferrum, Carbonium.

Inne informacje:
Produkt zachowuje swoje pełne właściwości w ciągu 18m-cy od daty produkcji (na opakowaniu). Po otwarciu przechowywać w ciemnym miejscu w temp. Poniżej 20oC, zużyć w przeciągu 12m-cy.

Novo Lab Micro Plus Basic

Opis:
Micro Plus Basic jest wysokowartościowym nawozem dla roślin w akwariach słodkowodnych. Stanowi bogatą mieszaninę pierwiastków śladowych oraz niezbędnych mikroelementów takich jak: Ca, Mg, Fe, Mn, B, Mo, Cu, Co, Zn oraz makroelementów – K, S, Cl mających korzystnych wpływ na wzrost i kondycję roślin. 100% żelaza zawartego w preparacie to jony II-wartościowe. Micro Plus Basic jest przeznaczony do stosowania wraz z innymi nawozami dostarczającymi makro- i mikroelementów.

Skład pierwiastkowy:

Bor (B) 0,00720%
Chlor (Cl) 0,67600%
Cynk (Zn) 0,00056%
Kobalt (Co) 0,00032%
Magnez (Mg) 0,08800%
Mangan (Mn) 0,00940%
Miedź (Cu) 0,00008%
Molibden (Mo) 0,00072%
Potas (K2O) 0,29600%
Siarka (S) 0,18400%
Sód (Na) 0,10400%
Żelazo (Fe2+) 0,25600%

Sposób użycia:
Nawożenie należy dobrać odpowiednio do rodzajui obsady prowadzonego zbiornika, typowo stosuje się 1-1,5ml na każde 40 litrów pojemności zbiornika, 2-3 razy w tygodniu. Zaleca się stosowanie preparatu z pozostałymi nawozami serii Basic: Nitrogenium, Phosphorus, Kalium, Macro Plus Magnesium, Vestigium, Ferrum, Carbonium.

Inne informacje:
Produkt zachowuje swoje pełne właściwości w ciągu 18m-cy od daty produkcji (na opakowaniu). Po otwarciu przechowywać w ciemnym miejscu w temp. Poniżej 20oC, zużyć w przeciągu 12m-cy.

Novo Lab Kalium Plus Basic

Opis:
Potas zaliczany jest do makroelementów, stanowi on ok. 1% suchej masy roślin. Pierwiastek ten jest aktywatorem wielu enzymów, uczestniczy w osmoregulacji oraz w zachowaniu równowagi jonowej, bierze bezpośredni udział w gospodarce azotowej w roślinie, zwiększa krzewienie roślin i pobudza do wytwarzania nowych łodyg. Potas należy do pierwiastków mobilnych, objawy jego niedoboru pojawiają się więc w pierwszej kolejności na starszych liściach. W akwariach roślinnych, w których nie podaje się tego pierwiastka istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia jego niedoboru.

Kalium Basic to nawóz dla roślin akwariowych i wodnych, który pozwala na łatwe uzupełnienie niedoborów potasu w zbiorniku. Jest to bezpieczne i wydajne źródło potasu, zawiera 60250mg/l  K w przeliczeniu na K2O oraz 18480mg/l  S. 30% potasu w tym preparacie pochodzi z doskonale przyswajalnej organicznej formy tego pierwiastka. Dzięki dodatkowi soli organicznej możliwe było również zredukowanie ilości siarczanów aż o 30%. 1ml preparatu na 40 litrów wody w akwarium podnosi zawartość jonów potasu (K+) o 1,25mg/litr (1,25ppm) oraz siarczanów (SO42-) o około 1,4mg/litr (1,4ppm).

Sposób użycia:
1-4ml preparatu na 40 litrów wody (jedno naciśnięcie dozownika to około 1ml) 1-4 razy w tygodniu lub w razie zauważalnych objawów niedoboru: spowolnienia wzrostu (w ciężkich przypadkach może dojść do jego zatrzymania), chloroza wierzchołków i brzegów starszych liści, często przechodząca w nekrozę, pojawiające się żółte, brązowe lub białe plamki przechodzące w nekrozę, obumieranie stożków wzrostu, kruchość pędów, słaby rozwój systemu korzeniowego oraz opadanie liści. Najlepiej kontrolować poziom potasu za pomocą odpowiednich testów. Optymalny przedział to 10mg/l do 40mg/l. Zaleca się stosowanie preparatu z pozostałymi nawozami serii Basic:Nitrogenium, Phosphorus, Magnesium, Macro Plus, Vestigium, Micro Plus, Ferrum, Carbonium.

Inne informacje:
Produkt zachowuje swoje pełne właściwości w ciągu 18m-cy od daty produkcji (na opakowaniu). Po otwarciu przechowywać w ciemnym miejscu w temp. poniżej 20°C. Po otwarciu zużyć w przeciągu 12m-cy.

Napisz opinię

Novo Lab zestaw Makro, Mikro, Potas, Węgiel - 4x500ml

Novo Lab zestaw Makro, Mikro, Potas, Węgiel - 4x500ml

Novo Lab zestaw Makro, Mikro, Potas, Węgiel - 4x500ml

Podobne produkty