Kategorie sklepu

Novo Lab zestaw Azot, Fosfor, Potas, Magnez - 4x2000ml

214,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

KAT00687

Nowy produkt

Dostępny

Novo Lab zestaw Azot, Fosfor, Potas, Magnez - 4x2000ml

Więcej szczegółów

Novo Lab Nitrogenium Basic

Opis:
Azot zaliczany jest do makroelementów, stanowi on ok. 1,5% suchej masy rośliny. Jest składnikiem białek, kwasów nukleinowych i chlorofilu. Azot należy do pierwiastków mobilnych, objawy jego niedoboru pojawiają się więc w pierwszej kolejności na starszych liściach. Rośliny przyswajają azot w postaci jonów NO3–, NO2–, NH4+ oraz jako mocznik. Gatunki wodne w pierwszej kolejności pobierają azot w postaci kationów amonowych, gdyż jego przyswojenie wiąże się z najmniejszymi kosztami energetycznymi.

Nitrogenium Basic to nawóz dla roślin akwariowych i wodnych, który pozwala na łatwe uzupełnienie niedoborów azotu w zbiorniku. Jest to bezpieczne i wydajne źródło azotu w postaci azotanowej. Nawóz zawiera 9100mg/l azotu oraz 32500mg/l potasu w przeliczeniu na K2O. 1ml preparatu na 40 litrów wody w akwarium podnosi zawartość azotanów (NO3–) o 1mg/litr (1ppm) oraz jonów potasu (K+) o 0,68mg/litr (0,68ppm).

Sposób użycia:
Nawożenie należy dobrać odpowiednio do rodzaju i obsady prowadzonego zbiornika, typowo stosuje 1-2ml preparatu na 40 litrów wody (jedno naciśnięcie dozownika to około 1ml) 1-3 razy w tygodniu lub w razie potrzeby, kiedy wystąpią objawy niedoboru azotu (chloroza, karłowacenie roślin). Najlepiej kontrolować poziom azotanów za pomocą odpowiednich testów. Optymalny przedział to 5mg/l do 15mg/l. Zaleca się stosowanie preparatu z pozostałymi nawozami serii Basic: Phosphorus, Kalium, Magnesium, Macro Plus, Vestigium Micro Plus, Carbonium.

Inne Informacje:
Produkt zachowuje swoje pełne właściwości w ciągu 18m-cy od daty produkcji (na  opakowaniu). Po otwarciu opakowania przechowywać w ciemnym miejscu w temp. poniżej 20oC, zużyć w przeciągu 12m-cy.

Novo Lab Phosphorus Basic

Opis:
Fosfor zaliczany jest do makroelementów, jego zawartość w suchej masie roślin wynosi ok. 0,2%. Jest on składnikiem kwasów nukleinowych i fosfolipidów, odgrywa kluczową rolę w procesach energetycznych komórek. Fosfor należy do pierwiastków mobilnych, objawy jego niedoboru pojawiają się w pierwszej kolejności na starszych liściach. Phosphorus Basic to nawóz dla roślin akwariowych i wodnych, który pozwala na łatwe uzupełnienie niedoborów fosforu w zbiorniku. Jest to bezpieczne i wydajne źródło fosforu w postaci fosforanowej. Nawóz zawiera 2090mg/l fosforu w przeliczeniu na P2O5 oraz 1930mg/l potasu w przeliczeniu na K2O. 1ml preparatu na 40 litrów wody w akwarium podnosi zawartość fosforanów (PO43-) o 0,1mg/litr (0,1ppm) oraz jonów potasu (K+) o 0,04mg/litr (0,04ppm).

Sposób użycia:
Nawożenie należy dobrać odpowiednio do rodzaju i obsady prowadzonego zbiornika, typowo stosuje się 1-2ml preparatu na 40 litrów wody (jedno naciśnięcie dozownika to około 1ml) 1-3 razy w tygodniu lub w miarę potrzeby, kiedy wystąpią objawy niedoboru fosforu, objawiający się między innymi zahamowaniem wzrostu i ciemnozielonym zabarwieniem pędów.

Inne informacje:
Produkt zachowuje swoje pełne właściwości w ciągu 18m-cy od daty produkcji (na opakowaniu). Po otwarciu przechowywać w ciemnym miejscu w temp. poniżej 20oC. Po otwarciu zużyć w przeciągu 12m-cy.

Novo Lab Kalium Plus Basic

Opis:
Potas zaliczany jest do makroelementów, stanowi on ok. 1% suchej masy roślin. Pierwiastek ten jest aktywatorem wielu enzymów, uczestniczy w osmoregulacji oraz w zachowaniu równowagi jonowej, bierze bezpośredni udział w gospodarce azotowej w roślinie, zwiększa krzewienie roślin i pobudza do wytwarzania nowych łodyg. Potas należy do pierwiastków mobilnych, objawy jego niedoboru pojawiają się więc w pierwszej kolejności na starszych liściach. W akwariach roślinnych, w których nie podaje się tego pierwiastka istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia jego niedoboru.

Kalium Basic to nawóz dla roślin akwariowych i wodnych, który pozwala na łatwe uzupełnienie niedoborów potasu w zbiorniku. Jest to bezpieczne i wydajne źródło potasu, zawiera 60250mg/l  K w przeliczeniu na K2O oraz 18480mg/l  S. 30% potasu w tym preparacie pochodzi z doskonale przyswajalnej organicznej formy tego pierwiastka. Dzięki dodatkowi soli organicznej możliwe było również zredukowanie ilości siarczanów aż o 30%. 1ml preparatu na 40 litrów wody w akwarium podnosi zawartość jonów potasu (K+) o 1,25mg/litr (1,25ppm) oraz siarczanów (SO42-) o około 1,4mg/litr (1,4ppm).

Sposób użycia:
1-4ml preparatu na 40 litrów wody (jedno naciśnięcie dozownika to około 1ml) 1-4 razy w tygodniu lub w razie zauważalnych objawów niedoboru: spowolnienia wzrostu (w ciężkich przypadkach może dojść do jego zatrzymania), chloroza wierzchołków i brzegów starszych liści, często przechodząca w nekrozę, pojawiające się żółte, brązowe lub białe plamki przechodzące w nekrozę, obumieranie stożków wzrostu, kruchość pędów, słaby rozwój systemu korzeniowego oraz opadanie liści. Najlepiej kontrolować poziom potasu za pomocą odpowiednich testów. Optymalny przedział to 10mg/l do 40mg/l. Zaleca się stosowanie preparatu z pozostałymi nawozami serii Basic:Nitrogenium, Phosphorus, Magnesium, Macro Plus, Vestigium, Micro Plus, Ferrum, Carbonium.

Inne informacje:
Produkt zachowuje swoje pełne właściwości w ciągu 18m-cy od daty produkcji (na opakowaniu). Po otwarciu przechowywać w ciemnym miejscu w temp. poniżej 20°C. Po otwarciu zużyć w przeciągu 12m-cy.

Novo Lab Magnesium Basic

Opis:
Wydajny nawóz dla roślin akwariowych i wodnych, pozwalający na łatwe i szybkie uzupełnienie magnezu. Magnez jest składnikiem chlorofilu oraz ważnym aktywatorem enzymów, bierze udział  w wielu procesach zachodzących w komórkach roślinnych. źródłem magnezu w preparacie są sole organiczne i nieorganiczne. Zawiera również siarkę, chlor i węgiel organiczny. 1ml preparatu na 40 litrów wody w akwarium podnosi zawartość  Mg2+ o  0,25 mg/l.

Sposób użycia:
Nawożenie należy dobrać odpowiednio do rodzaju i obsady prowadzonego zbiornika, typowo stosuje 0,5-2ml preparatu na 40 litrów wody (jedno naciśnięcie dozownika to około 1ml) codziennie lub w razie potrzeby, kiedy wystąpią objawy niedoboru magnezu: żółknięcie liści, plamy chlorotyczne między żyłkami, brzegi liści mogą robić się białe, zahamowanie wzrostu. Najlepiej kontrolować poziom magnezu za pomocą odpowiednich testów. Optymalny przedział to 10mg/l do 25,0mg/l(ppm). Zaleca się stosowanie preparatu z pozostałymi nawozami serii Basic: Nitrogenium, Phosphorus, Kalium,Macro Plus, Vestigium,  Micro Plus, Ferrum, Carbonium

Inne informacje:
Produkt zachowuje swoje pełne właściwości w ciągu 18m-cy od daty produkcji (na opakowaniu). Po otwarciu przechowywać w ciemnym miejscu w temp. Poniżej 20oC, zużyć w przeciągu 12m-cy.

Napisz opinię

Novo Lab zestaw Azot, Fosfor, Potas, Magnez - 4x2000ml

Novo Lab zestaw Azot, Fosfor, Potas, Magnez - 4x2000ml

Novo Lab zestaw Azot, Fosfor, Potas, Magnez - 4x2000ml

Podobne produkty