Kategorie sklepu

Novo Lab Nitrogenium Basic azot - 250ml

10,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

KAT00657

Nowy produkt

Dostępny

Novo Lab Nitrogenium Basic azot - 250ml

Więcej szczegółów

Novo Lab Nitrogenium Basic

Opis:
Azot zaliczany jest do makroelementów, stanowi on ok. 1,5% suchej masy rośliny. Jest składnikiem białek, kwasów nukleinowych i chlorofilu. Azot należy do pierwiastków mobilnych, objawy jego niedoboru pojawiają się więc w pierwszej kolejności na starszych liściach. Rośliny przyswajają azot w postaci jonów NO3–, NO2–, NH4+ oraz jako mocznik. Gatunki wodne w pierwszej kolejności pobierają azot w postaci kationów amonowych, gdyż jego przyswojenie wiąże się z najmniejszymi kosztami energetycznymi.

Nitrogenium Basic to nawóz dla roślin akwariowych i wodnych, który pozwala na łatwe uzupełnienie niedoborów azotu w zbiorniku. Jest to bezpieczne i wydajne źródło azotu w postaci azotanowej. Nawóz zawiera 9100mg/l azotu oraz 32500mg/l potasu w przeliczeniu na K2O. 1ml preparatu na 40 litrów wody w akwarium podnosi zawartość azotanów (NO3–) o 1mg/litr (1ppm) oraz jonów potasu (K+) o 0,68mg/litr (0,68ppm).

Sposób użycia:
Nawożenie należy dobrać odpowiednio do rodzaju i obsady prowadzonego zbiornika, typowo stosuje 1-2ml preparatu na 40 litrów wody (jedno naciśnięcie dozownika to około 1ml) 1-3 razy w tygodniu lub w razie potrzeby, kiedy wystąpią objawy niedoboru azotu (chloroza, karłowacenie roślin). Najlepiej kontrolować poziom azotanów za pomocą odpowiednich testów. Optymalny przedział to 5mg/l do 15mg/l. Zaleca się stosowanie preparatu z pozostałymi nawozami serii Basic: Phosphorus, Kalium, Magnesium, Macro Plus, Vestigium Micro Plus, Carbonium.

Inne Informacje:
Produkt zachowuje swoje pełne właściwości w ciągu 18m-cy od daty produkcji (na  opakowaniu). Po otwarciu opakowania przechowywać w ciemnym miejscu w temp. poniżej 20oC, zużyć w przeciągu 12m-cy.

Napisz opinię

Novo Lab Nitrogenium Basic azot - 250ml

Novo Lab Nitrogenium Basic azot - 250ml

Novo Lab Nitrogenium Basic azot - 250ml

Podobne produkty