Kategorie sklepu

Novo Lab Ferrum Basic żelazo - 500ml

18,49 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

KAT00674

Nowy produkt

Dostępny

Novo Lab Ferrum Basic żelazo - 500ml

Więcej szczegółów

Novo Lab Ferrum Basic

Opis:
Żelazo zaliczane jest do mikroelementów, jego zawartość w suchej masie rośliny wynosi ok. 100 mg/kg. Pierwiastek ten jest niezbędny do syntezy chlorofilu, jest składnikiem niektórych białek, bierze również udział w procesie oddychania komórkowego. Żelazo pod względem mobilności zaliczane jest do pierwiastków pośrednich. Objawy jego niedoboru pojawiają się najpierw na młodych liściach, czasem mogą jednak dotyczyć także starszych. Żelazo pobierane jest przez rośliny jako jon Fe2+ lub Fe3+(żelazo (III) zostanie pobrane przez rośliny po zredukowaniu do żelaza dwuwartościowego). Zawartość Fe w wodzie wodociągowej jest zazwyczaj bardzo niska, co w połączeniu z silną tendencją do wytrącania się tych jonów sprawia, że niedobory żelaza występują w akwariach roślinnych bardzo często.

Ferrum Basic to monokomponentowy, bogaty w żelazo nawóz dla roślin akwariowych i wodnych zawierający chelat  o  dobrej stabilności, przyswajalności i przedłużonym uwalnianiu. Skutecznie likwiduje niedobory żelaza w zbiorniku zapewniając jego optymalny poziom.  1ml na 40 litrów wody w zbiorniku podnosi zawartość jonów żelaza o 0,25mg/l (0,25ppm). Zawartość jonów żelaza w preparacie 10 000mg/l. Preparat bezpieczny dla zwierząt akwariowych.

Sposób użycia:
Nawożenie należy dobrać odpowiednio do rodzaju i obsady prowadzonego zbiornika, typowo stosuje się  od 0,5 do 1ml preparatu na 40 litrów wody 1-3 razy w tygodniu. Najlepiej kontrolować poziom żelaza za pomocą odpowiednich testów. Optymalny przedział to 0,2mg/l do 0,5mg/l (ppm).  Zaleca się stosowanie preparatu z pozostałymi nawozami serii Basic: Nitrogenium, Phosphorus, Kalium, Magnesium, Macro Plus, Vestigium, Micro Plus, Ferrum, Carbonium.

Inne informacje:
Produkt zachowuje swoje pełne właściwości w ciągu 18m-cy od daty produkcji (na opakowaniu). Po otwarciu przechowywać w ciemnym miejscu w temp. poniżej 20oC. Po otwarciu zużyć w przeciągu 12m-cy.

Napisz opinię

Novo Lab Ferrum Basic żelazo - 500ml

Novo Lab Ferrum Basic żelazo - 500ml

Novo Lab Ferrum Basic żelazo - 500ml

Podobne produkty