Kategorie sklepu

Novo Lab Kalium Plus Basic 30% potas - 2000ml

55,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

KAT00651

Nowy produkt

Dostępny

Novo Lab Kalium Plus Basic 30% potas - 2000ml

Więcej szczegółów

Novo Lab Kalium Plus Basic

Opis:
Potas zaliczany jest do makroelementów, stanowi on ok. 1% suchej masy roślin. Pierwiastek ten jest aktywatorem wielu enzymów, uczestniczy w osmoregulacji oraz w zachowaniu równowagi jonowej, bierze bezpośredni udział w gospodarce azotowej w roślinie, zwiększa krzewienie roślin i pobudza do wytwarzania nowych łodyg. Potas należy do pierwiastków mobilnych, objawy jego niedoboru pojawiają się więc w pierwszej kolejności na starszych liściach. W akwariach roślinnych, w których nie podaje się tego pierwiastka istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia jego niedoboru.

Kalium Basic to nawóz dla roślin akwariowych i wodnych, który pozwala na łatwe uzupełnienie niedoborów potasu w zbiorniku. Jest to bezpieczne i wydajne źródło potasu, zawiera 60250mg/l  K w przeliczeniu na K2O oraz 18480mg/l  S. 30% potasu w tym preparacie pochodzi z doskonale przyswajalnej organicznej formy tego pierwiastka. Dzięki dodatkowi soli organicznej możliwe było również zredukowanie ilości siarczanów aż o 30%. 1ml preparatu na 40 litrów wody w akwarium podnosi zawartość jonów potasu (K+) o 1,25mg/litr (1,25ppm) oraz siarczanów (SO42-) o około 1,4mg/litr (1,4ppm).

Sposób użycia:
1-4ml preparatu na 40 litrów wody (jedno naciśnięcie dozownika to około 1ml) 1-4 razy w tygodniu lub w razie zauważalnych objawów niedoboru: spowolnienia wzrostu (w ciężkich przypadkach może dojść do jego zatrzymania), chloroza wierzchołków i brzegów starszych liści, często przechodząca w nekrozę, pojawiające się żółte, brązowe lub białe plamki przechodzące w nekrozę, obumieranie stożków wzrostu, kruchość pędów, słaby rozwój systemu korzeniowego oraz opadanie liści. Najlepiej kontrolować poziom potasu za pomocą odpowiednich testów. Optymalny przedział to 10mg/l do 40mg/l. Zaleca się stosowanie preparatu z pozostałymi nawozami serii Basic:Nitrogenium, Phosphorus, Magnesium, Macro Plus, Vestigium, Micro Plus, Ferrum, Carbonium.

Inne informacje:
Produkt zachowuje swoje pełne właściwości w ciągu 18m-cy od daty produkcji (na opakowaniu). Po otwarciu przechowywać w ciemnym miejscu w temp. poniżej 20°C. Po otwarciu zużyć w przeciągu 12m-cy.

Napisz opinię

Novo Lab Kalium Plus Basic 30% potas - 2000ml

Novo Lab Kalium Plus Basic 30% potas - 2000ml

Novo Lab Kalium Plus Basic 30% potas - 2000ml

Podobne produkty