Kategorie sklepu

Novo Lab Carbonium Basic węgiel - 2000ml

59,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

KAT00647

Nowy produkt

Dostępny

Novo Lab Carbonium Basic węgiel - 2000ml

Więcej szczegółów

Novo Lab Carbonium Basic

Opis:
Węgiel to jeden z najważniejszych substancji odżywczych potrzebnych dla optymalnego wzrostu roślin akwariowych. Rośliny pobierają go z wody pod postacią rozpuszczonego dwutlenku węgla lub w formie organicznych związków węgla, czasami o bardzo skomplikowanej budowie. W przypadku niedoboru tego pierwiastka rośliny nie są w stanie budować swojej masy, a w związku z tym, przestają pobierać inne składniki pokarmowe z wody. Przegrywają konkurencję o składniki pokarmowe, które sprzyjają rozwojowi alg (azot i fosfor). Łatwym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie nawozu  Carbonium Basic. Dostarcza on roślinom węgla organicznego, który w wyniku biologicznych procesów zachodzących w zbiorniku ulega przemianom do CO2. Przyspiesza wzrost roślin oraz intensyfikuje pobieranie azotu i fosforu z wody. Skutecznie  ogranicza rozwój glonów. Może być stosowany jako jedyne źródło węgla lub łącznie z gazowym CO2. Receptura Carbonium Basic została zoptymalizowana, podniesiono między innymi zawartość substancji czynnych, natomiast technologia Stab pozwoliła na poprawienie stabilności podczas przechowywania oraz zwiększyła bezpieczeństwo podczas dawkowania preparatu. Ponadto charakteryzuje się wysoką skutecznością oraz jakością nieosiągalną dla konkrecyjnych preparatów w podobnej cenie.

Sposób użycia:
1-3ml preparatu na 50 litrów wody codziennie w zależności od ilości roślin i natężenia oświetlenia. Przy podmianie >40% wody 5ml na każde 100l wody w zbiorniku. Nie zaleca się dawkowania >3ml/50litrów preparatu przez dłuższy czas (powyżej 5dni) ze względu na negatywny wpływ na bakterie azotowe i siarkowe.   Podczas podawania preparatu rośliny wykazują zwiększone zapotrzebowanie na pozostałe składniki pokarmowe, aby zachować równowagę musimy podawać odpowiednie ilości makro i mikroelementów. Polecamy odpowiednie preparaty  z serii BASIC.

Inne informacje:
Produkt zachowuje swoje pełne właściwości w ciągu 36m-cy od daty produkcji (na opakowaniu). Po otwarciu przechowywać w ciemnym miejscu w temp. poniżej 20oC , zużyć w przeciągu 24m-cy.

Napisz opinię

Novo Lab Carbonium Basic węgiel - 2000ml

Novo Lab Carbonium Basic węgiel - 2000ml

Novo Lab Carbonium Basic węgiel - 2000ml

Podobne produkty