Kategorie sklepu

Aqua elements COMPLEX 3in1 - 500ml

19,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

KAT00362

Nowy produkt

Towar niedostępny

Aqua elements COMPLEX 3in1 - Kompleksowy nawóz do akwariów towarzyskich/ogólnych

Więcej szczegółów

Aqua elements Complex 3in1 - to Węgiel organiczny, Makroelementy i Mikroelementy w łatwo przyswajalnej formie. Produkt zawiera Węgiel organiczny, Azot, Fosfor, Potas, Magnez,Siarkę, Żelazo, Mangan, Bor, Molibden, Cynk, Miedź. Wszystkie składniki są dobrane w odpowiednich proporcjach. Regularne stosowanie produktu stymuluje wzrost roślin, poprawia ich kondycje. Produkt wyłącznie do stosowania w akwariach słodkowodnych. Powstały osad nie jest wadą produktu. Chronić przed światłem słonecznym. Produkt przydatny do użycia przez 24 miesiące od otwarcia. Przed użyciem wstrząsnąć.

Węgiel: w akwarium roślinnym odgrywa niebagatelną rolę, jest najważniejszym Makroelementem, budulcem tkanek roślin. Aż 43% suchej masy roślinnej stanowi Węgiel, podczas gdy Azot to tylko 1-3%. Skład procentowy suchej tkanki wyjaśnia dlaczego Węgiel jest najważniejszym elementem w pielęgnacji roślin. Rośliny lądowe rosnące nad powierzchnią wody nie mają problemu z dostępnością węgla, pobierają go z dwutlenku węgla (CO2). Podczas gdy w powietrzu jest go nieograniczona ilość w wodzie jego zasoby są niewielkie, część dwutlenku węgla przenika z atmosfery, kolejna część jest wytwarzana min w procesie oddychania. Dzięki temu naturalny poziom CO2 w wodzie kształtuje się na poziomie 4-5ppm (w powietrzu 360ppm). W akwariach silnie oświetlonych z dużą ilością roślin (zwłaszcza szybko rosnącymi), naturalny poziom co2 spada w mgnieniu oka niemal do zera.

Makroelementy: to podstawowe składniki budulcowe roślin. Do Makroelementów zaliczamy min: Azot (N) , Fosfor (P), Potas(K), Magnez (Mg), Siarka (S). Są to tak zwane pierwiastki mobilne, czyli mogą być przemieszczane ze starszych liści rośliny do nowo wzrastających pędów co odróżnia je od mikroelementów. Dla akwarysty jest to istotna informacja, ponieważ niedobory Makroelementów będą się pojawiały przede wszystkim na starszych liściach.

Mikroelementy: to składniki których rośliny wymagają w niewielkich ilościach, jednak są niemniej ważne niż makroelementy. Mikroelementy zapewniają prawidłowy wzrost i wybarwienie roślin. Do Mikroelementów zaliczamy: Żelazo (Fe), Mangan (Mn), Bor (B), Cynk (Zn), Miedź (Cu), Molibden (Mo), Chlor (Cl), Kobalt (Co). Są to tak zwane pierwiastki niemobilne, czyli nie mogą być przemieszczane ze starszych liści rośliny do nowo wzrastających pędów co odróżnia je od makroelementów. Dla akwarysty jest to istotna informacja, ponieważ niedobory Mikroelementów będą się pojawiały przede wszystkim na nowych liściach.

Dawkowanie:
1ml na 20l wody codziennie (dawkę należy korygować w zależności od potrzeb roślin)

Napisz opinię

Aqua elements COMPLEX 3in1 - 500ml

Aqua elements COMPLEX 3in1 - 500ml

Aqua elements COMPLEX 3in1 - Kompleksowy nawóz do akwariów towarzyskich/ogólnych

Podobne produkty