Kategorie sklepu

Aqua elements KALIUM ++ - 1000ml

32,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

KAT00562

Nowy produkt

Dostępny

Aqua elements KALIUM++ - Podstawowy nawóz potasowy z dodatkiem magnezu

Więcej szczegółów

Aqua elements Kalium ++ - to Potas i Magnez w łatwo przyswajalnej formie. Produkt zawiera Potas, Magnez, Siarkę. Wszystkie składniki są dobrane w odpowiednich proporcjach. Regularne stosowanie produktu stymuluje wzrost roślin oraz poprawia ich kondycje.  Produkt wyłącznie do stosowania w akwariach słodkowodnych. Powstały osad nie jest wadą produktu. Chronić przed światłem słonecznym. Produkt przydatny do użycia przez 24 miesiące od otwarcia. Przed użyciem wstrząsnąć.

Kalium++
Potas zaliczany jest do głównych składników budulcowych, czyli makroelementów.  Należy do pierwiastków mobilnych. Objawy jego niedoboru pojawiają się więc w pierwszej kolejności na starszych liściach. Zawartość potasu w suchej masie roślinnej waha się od 0,3 do 6% w zależności od gatunku. Pierwiastek ten jest aktywatorem ponad 50 enzymów w chloroplastach, mitochondriach i cytozolu. Poprzez aktywację enzymów bierze udział w fotosyntezie. Potas jest pobierany przez rośliny w postaci jonów K+. Najczęściej zalecany poziom potasu w akwariach ogólnych to 5-10ppm natomiast w akwariach silnie oświetlonych gdzie dozowany jest CO2 zalecany poziom wynosi 10-30ppm. W wodzie kranowej najczęściej używanej do podmiany w naszych zbiornikach, zazwyczaj jest niewiele jonów K+ stąd też istnieje konieczność nawożenia tym pierwiastkiem. Standardowo stosuje się dawki od 5 do 35 ppm K+ na tydzień.  

Niedobór Potasu:
Chlorozy starszych liści, mogą pojawiać się małe dziurki. Żółte liście nie mają zielonego otoczenia żyłek, Zahamowanie wzrostu. Objawy mogą się różnić w zależności od gatunku rośliny.

Niedobór magnezu:
Żółknięcie liści, brzegi liści mogą robić się białe. Objawy mogą się różnić w zależności od gatunku rośliny.

Dawkowanie:
1ml na 20l wody codziennie (dawkę należy korygować w zależności od potrzeb roślin)

Napisz opinię

Aqua elements KALIUM ++ - 1000ml

Aqua elements KALIUM ++ - 1000ml

Aqua elements KALIUM++ - Podstawowy nawóz potasowy z dodatkiem magnezu

Podobne produkty