Kategorie sklepu

Aqua elements POTAS - 500ml

19,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

KAT00365

Nowy produkt

Dostępny

Aqua elements POTAS - Nawóz potasowy dla roślin akwariowych

Więcej szczegółów

Aqua elements Potas - to nawóz potasowy zawierający Potas oraz Siarkę w łatwo przyswajalnej formie. Potas występuje w postaci jonów K+. Odpowiednie dawkowanie zapobiega powstawaniu niedoborów Potasu. Produkt wyłącznie do stosowania w akwariach słodkowodnych. Powstały osad nie jest wadą produktu. Chronić przed światłem słonecznym. Produkt przydatny do użycia przez 24 miesiące od otwarcia. Przed użyciem wstrząsnąć.

Potas (K)
Potas zaliczany jest do głównych składników budulcowych, czyli makroelementów.  Należy do pierwiastków mobilnych. Objawy jego niedoboru pojawiają się więc w pierwszej kolejności na starszych liściach. Zawartość potasu w suchej masie roślinnej waha się od 0,3 do 6% w zależności od gatunku. Pierwiastek ten jest aktywatorem ponad 50 enzymów w chloroplastach, mitochondriach i cytozolu. Poprzez aktywację enzymów bierze udział w fotosyntezie. Potas jest pobierany przez rośliny w postaci jonów K+. Rośliny chętniej pobierają go z toni wodnej poprzez liście niż z podłoża. Najczęściej zalecany poziom potasu w akwariach ogólnych to 5-10ppm natomiast w akwariach silnie oświetlonych gdzie dozowany jest CO2 zalecany poziom wynosi 10-30ppm. W wodzie kranowej najczęściej używanej do podmiany w naszych zbiornikach, zazwyczaj jest niewiele jonów K+ stąd też istnieje konieczność nawożenia tym pierwiastkiem. Standardowo stosuje się dawki od  5 do 35 ppm  K+ na tydzień.

Niedobór:
Chlorozy starszych liści mogą pojawiać się małe dziurki. Żółte liście nie mają zielonego otoczenia żyłek, żółknięcie rozpoczyna się od wierzchołków lub brzegów. Zahamowanie wzrostu. Objawy mogą się różnić w zależności od gatunku rośliny.

Dawkowanie:
5ml na 100l (1ml na 20l) wody podnosi poziom Potasu o 2mg/l (ppm)

Napisz opinię

Aqua elements POTAS - 500ml

Aqua elements POTAS - 500ml

Aqua elements POTAS - Nawóz potasowy dla roślin akwariowych

Podobne produkty