Kategorie sklepu

Aqua elements Magnez - 500ml

19,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

KAT00366

Nowy produkt

Dostępny

Aqua elements Magnez - Nawóz magnezowy dla roślin akwariowych

Więcej szczegółów

Aqua elements Magnez - to nawóz magnezowy zawierający Magnez oraz Siarkę w łatwo przyswajalnej formie. Magnez występuje w postaci jonów Mg(2+). Odpowiednie dawkowanie zapobiega powstawaniu niedoborów Magnezu. Produkt wyłącznie do stosowania w akwariach słodkowodnych. Powstały osad nie jest wadą produktu. Chronić przed światłem słonecznym. Produkt przydatny do użycia przez 24 miesiące od otwarcia. Przed użyciem wstrząsnąć.

Magnez (Mg):
Magnez zaliczany jest do głównych składników budulcowych, czyli makroelementów.  Należy do pierwiastków mobilnych. Objawy jego niedoboru pojawiają się więc w pierwszej kolejności na starszych liściach. Zawartość magnezu w suchej masie roślinnej waha się od 0,05 do 0,7% w zależności od gatunku. Pierwiastek ten wchodzi w skład chlorofilu jest również aktywatorem wielu enzymów. Uczestniczy w procesie syntezy, transportu i magazynowania takich składników roślinnych jak węglowodany, lipidy i białka. Rośliny pobierają magnez w postaci jonów Mg(2+). W przypadku magnezu jego stężenie w wodzie akwariowej jest ściśle uzależnione od poziomu Wapnia (Ca). Najoptymalniejszym stosunkiem tych dwóch pierwiastków dla większości roślin jest 1 do 3, 1 do 5 np: 10ppm Magnezu (Mg) do 30-50ppm Wapnia (Ca). Woda wodociągowa zazwyczaj ma źle zbilansowane te dwa pierwiastki, co często skutkuje karłowaceniem, skręcaniem bądź zamieraniem stożków wzrostu bardziej wymagających roślin.

Niedobór magnezu:
Żółknięcie liści. Plamy chlorotyczne między żyłkami, brzegi liści mogą robić się białe. Hamowanie wzrostu. Objawy mogą się różnić w zależności od gatunku rośliny

Dawkowanie:
2ml na 100l wody podnosi poziom Magnezu o 0,2mg/l (ppm)

Napisz opinię

Aqua elements Magnez - 500ml

Aqua elements Magnez - 500ml

Aqua elements Magnez - Nawóz magnezowy dla roślin akwariowych

Podobne produkty