Kategorie sklepu

Aqua elements FOSFOR - 1000ml

32,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

KAT00559

Nowy produkt

Dostępny

Aqua elements FOSFOR - Nawóz fosforowy dla roślin akwariowych

Więcej szczegółów

Aqua elements Fosfor - to nawóz fosforowy zawierający Fosfor i Potas w łatwo przyswajalnej formnie. Fosfor występuje w postaci jonów H2PO4. Odpowiednie dawkowanie zapobiega powstawaniu niedoborów Fosforu. Produkt wyłącznie do stosowania w akwariach słodkowodnych. Powstały osad nie jest wadą produktu. Chronić przed światłem słonecznym. Produkt przydatny do użycia przez 24 miesiące od otwarcia. Przed użyciem wstrząsnąć.

Fosfor (P)
Fosfor zaliczany jest do głównych składników budulcowych, czyli makroelementów.  Należy do pierwiastków mobilnych. Objawy jego niedoboru pojawiają się więc w pierwszej kolejności na starszych liściach. Zawartość fosforu w suchej masie roślinnej waha się od 0,05 do 1% w zależności od gatunku. Fosfor wchodzi w skład związków budujących komórki m.in: kwasy nukleinowe, nukleotydy, koenzymy, fosfolipidy. Wpływa na prawidłowe ukorzenianie się roślin. Rośliny przyswajają ten pierwiastek w postaci jonów H2PO4(-) i HPO4(2-). Najczęściej zalecany poziom fosforanów w akwariach ogólnych to 0-0,3ppm natomiast w akwariach silnie oświetlonych gdzie dozowany jest CO2 zalecany poziom wynosi 1-4ppm. Zawartość fosforanów w wodzie należy regularnie monitorować. Zbyt niski poziom informuje nas o konieczności dodania nawozu, z kolei zbyt wysoki o konieczności przeprowadzenia podmiany wody w akwarium . Standardowo stosuje się dawki od 0,1 do 4,5 ppm PO4- na tydzień (Uwaga! w przypadku stosowania podłoży jonowymiennych dawka tygodniowa w pierwszych miesiącach może dojść nawet do 7-8ppm na tydzień. Podłoża tego typu mają tendencję do wiązania jonów, co skutkuje natychmiastowym obniżeniem stężenia PO4 w wodzie w efekcie zahamowaniem wzrostu roślin.)

Niedobór:
Młode liście niektórych roślin stają się różowe, czerwone lub purpurowe. Dolne liście mogą gnić. Zahamowanie wzrostu. Objawy mogą się różnić w zależności od gatunku rośliny.

Dawkowanie:
2ml na 100l wody podnosi poziom Fosforanów o 0,1mg/l (ppm)

Napisz opinię

Aqua elements FOSFOR - 1000ml

Aqua elements FOSFOR - 1000ml

Aqua elements FOSFOR - Nawóz fosforowy dla roślin akwariowych

Podobne produkty