Kategorie sklepu

Aqua elements AZOT - 500ml

19,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

KAT00363

Nowy produkt

Dostępny

Aqua elements AZOT - Nawóz azotowy dla roślin akawriowych

Więcej szczegółów

Aqua elements Azot - to nawóz azotowo potasowy zawierający Azot i Potas w łatwo przyswajalnej formie. Azot występuje w postaci jonów NO3 oraz NH4. Odpowiednie dawkowanie zapobiega powstawaniu niedoborów Azotu. Produkt wyłącznie do stosowania w akwariach słodkowodnych. Powstały osad nie jest wadą produktu. Chronić przed światłem słonecznym. Produkt przydatny do użycia przez 24 miesiące od otwarcia. Przed użyciem wstrząsnąć.

Azot (N)
Azot zaliczany jest do głównych składników budulcowych, czyli makroelementów.  Należy do pierwiastków mobilnych. Objawy jego niedoboru pojawiają się więc w pierwszej kolejności na starszych liściach. Zawartość azotu w suchej masie roślinnej waha się od 1 do 3% w zależności od gatunku. Jest on potrzebny roślinom jako materiał budulcowy białek i kwasów nukleinowych, wchodzi również w skład witamin, nukleotydów oraz chlorofilu. Reguluje zużycie innych składników pokarmowych m.in: potasu i fosforu. Pierwiastek ten jest przyswajany przez rośliny w postaci jonów NO3-, NO2-, NH4+. Rośliny wodne w pierwszej kolejności pobierają azot w postaci jonów NH4+ gdyż wiąże się to z najmniejszymi kosztami energetycznymi. Najczęściej zalecany poziom azotanów w akwariach ogólnych to 5-10ppm natomiast w akwariach silnie oświetlonych gdzie dozowany jest CO2 zalecany poziom wynosi 15-25ppm. Zawartość azotanów w wodzie należy regularnie monitorować. Zbyt niski poziom informuje nas o konieczności dodania nawozu, z kolei zbyt wysoki o konieczności przeprowadzenia podmiany wody w akwarium. Standardowo stosuje się dawki od 5 do 20 ppm NO3- na tydzień.

Niedobór:
Chlorozy starszych liści (młode liście są bardziej zielone od starszych), niewielki rozmiar liści, małe krzewienie, fragmentacja łodygi, zahamowanie wzrostu. Objawy mogą się różnić w zależności od gatunku rośliny.

Dawkowanie:
2ml na 100l wody podnosi poziom azotanów o 1mg/l (ppm), potas o 0,5mg/l (ppm)

Napisz opinię

Aqua elements AZOT - 500ml

Aqua elements AZOT - 500ml

Aqua elements AZOT - Nawóz azotowy dla roślin akawriowych

Podobne produkty