Kategorie sklepu

Zoolek Aquafix NO3 - usuwa Azotany (NO3) Zobacz większe

Zoolek Aquafix NO3 - usuwa Azotany (NO3)

8,99 zł

KAT00212

Nowy produkt

Dostępny

Zoolek Aquafix NO3 - usuwa Azotany (NO3)

Więcej szczegółów

Aquafix NO3 - woreczki przepływowe zawierające wysoko specjalizowany, selektywny anionit w postaci chlorkowej. Wychwytują niepożądane w akwarium jony azotanowe w obecności innych anionów (np. siarczanowych). Podczas wymiany jonowej jony azotanowe zawarte w wodzie akwarium ulegają wymianie na jony chlorkowe anionitu. Woreczki podlegają regeneracji w roztworze soli kuchennej i nadają się do wielokrotnego użycia.

Do czego służą Aquafixy NO3
Azotany są końcowym produktem przemiany azotowej białek i mocznika, które gromadzą się w akwarium z rybami. Są znacznie mniej niebezpieczne niż amoniak (NH3) i azotyny (NO2-) powstające we wcześniejszych etapach przemiany. Jednak, gdy stężenie jonów azotanowych przekracza 40 mg/l mogą stać się przyczyną gwałtownego wzrostu glonów, a z dalszym wzrostem zawartości działają szkodliwie na organizm ryb. Aquafixy NO3- umożliwiają ograniczenie stężenia azotanów w wodzie akwarium bez konieczności kłopotliwej wymiany wody. Woreczek przepływowy umożliwia usunięcie nie mniej niż 1g azotanów (NO3-), co oznacza, że w akwarium o pojemności 50 l i zawartości NO3- 40 mg/l spowoduje obniżenie stężenia do 20 mg/l.

Jak stosować Aquafixy NO3
Woreczki umieszcza się w akwarium w miejscu największego przepływu wody. Wykorzystanie zdolności wymiennej następuje w czasie od kilku godzin do 1-2 dni, zależnie od intensywności przepływu wody. Kontroli zawartości azotanów dokonuje się Aquatestem NO3-.
Regeneracja. Zużyty woreczek umieszcza się na 1 dobę w 200 ml 10 %-owego roztworu soli kuchennej niejodowanej. Następnie należy go wypłukać w czystej wodzie i ponownie umieścić w nowym roztworze soli jak poprzednio na ok. 2 godziny i ponownie wypłukać.

Napisz opinię

Zoolek Aquafix NO3 - usuwa Azotany (NO3)

Zoolek Aquafix NO3 - usuwa Azotany (NO3)

Zoolek Aquafix NO3 - usuwa Azotany (NO3)

Podobne produkty