Kategorie sklepu

Seachem Matrix Carbon - 500ml Zobacz większe

Seachem Matrix Carbon - 500ml

103,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

KAT01933

Nowy produkt

Dostępny

Seachem Matrix Carbon węgiel aktywny - 500ml

Więcej szczegółów

Matrix Carbon jest unikalny rodzaj węgla aktywowanego w formie kulistych, niezbrylających się granulek. Nie utrudnia przepływu wody, a dzięki porowatej strukturze zapewnia wysoki poziom jej oczyszczania. Matrix Carbon ma niską zawartość sadzy i w minimalnym stopniu wpływa na odczyn wody. Nawet dodany do wody destylowanej, nie podwyższa pH powyżej 7,0. Inne rodzaje węgla aktywowanego często zawierają fosforany. Matrix Carbon ma najniższą zawartość tych związków ze wszystkich dostępnych na rynku preparatów tego rodzaju. Pod względem zdolności do usuwania materii organicznej, wartości absorpcji i czasu użycia dwukrotnie przewyższa produkty najbardziej znanych firm.
Kształt: kulisty, Przeciętna średnica: 2,39 mm, Gęstość: 0,49 g/cc, Objętość porów (PV): 0,55 – 0,65 ml/cc, Całkowite pole powierzchni (TSA): 500 – 600 m2/cc, TSA/PV: 770 – 1100 m2/ml, Jod: > 1 000, Melasa: > 600, Odczyn w wodzie destylowanej: < 7,2, Fosforany: < 0,00001 g/cc

Węgiel jest ogólnie uważany za filtr chemiczny, co nie jest do końca prawdą. W rzeczywistości jest także filtrem mechanicznym, jednak zdolnym jedynie do filtrowania obiektów o rozmiarze cząsteczek chemicznych. Proces oczyszczania zachodzi w niezwykle drobnych pęknięciach i szczelinach zwanych makro- oraz mikroporami. Te drugie umożliwiają usunięcie przede wszystkim metali i niewielkich jonów (np. pierwiastków śladowych) i sprawdzają się znakomicie przy filtracji powietrza. Węgiel aktywowany z przewagą makropodów pozwala na pozbycie się dużych cząstek organicznych (na przykład organicznych związków azotowych) i stosowany jest do oczyszczania wody. O właściwościach węgla aktywowanego decyduje rodzaj substancji, z jakiej jest on uzyskiwany. Matrix Carbon wykonany jest z materiału bitumicznego - łupin orzecha kokosowego i innych produktów organicznych. W preparatach uzyskiwanych z węgla bitumicznego przeważają makropory.

Napisz opinię

Seachem Matrix Carbon - 500ml

Seachem Matrix Carbon - 500ml

Seachem Matrix Carbon węgiel aktywny - 500ml

Podobne produkty