Kategorie sklepu

Aquael sterylizator MULTI UV 3w

112,99 zł

KAT00487

Nowy produkt

Towar niedostępny

  • niewielkie rozmiary,
  • wysoka efektywność działania,
  • prostota obsługi oraz uniwersalność.

Więcej szczegółów

Sterylizator MULTI UV przeznaczony jest do sterylizacji wody w akwariach, we współpracy z filtrami wewnętrznymi AQUAEL FAN 2 i FAN 3, filtrami przelewowymi serii VERSAMAX (FZN), filtrami kanistrowymi MINIKANI, PRESSUREMAX oraz innymi filtrami kanistrowymi o średnicy węży 12/16mm.

Dzięki 3,5 -watowej żarówce emitującej światło UV-C, sterylizator MULTI UV zapewnia efekt niszczenia glonów, pierwotniaków, bakterii chorobotwórczych i innych niepożądanych w akwarium organizmów. Na skutek działania promieni UV woda w zbiorniku pozostaje cały czas czysta i klarowna, a ryby i rośliny żyją w komfortowym i zdrowym otoczeniu.

Sterylizator MULTI UV odznacza się bardzo małymi rozmiarami oraz prostotą budowy. Jego najważniejszym elementem jest komora z 3,5-watową żarówką, która emitujw zabójcze dla glonów, pierwotniaków i bakterii światło UV-C (254 nm). Komorę tę instaluje się we wnętrzu jednego z czterech znajdujących się w komplecie modułów przeznaczonych do odpowiednich rodzajów filtrów.

W przypadku filtrów FAN2 i FAN3 odpowiadające im moduły montuje się pomiędzy głowicą a komorą z materiałami filtracyjnymi. Filtry VERSAMAX wyposaża się w MULTI UV zakładając go pomiędzy modułami rurek zasysających, zaś MINIKANI i PRESSURE MAX – bezpośrednio na wężu odprowadzającym do akwarium oczyszczoną wodę (poza tym przy odrobinie inwencji MULTI UV można zastosować do każdego innego filtra kanistrowego dowolnej firmy adaptując go na wężu odpływowym o średnicy 14/18 mm).

Woda przepływaj przez wnętrze komory MULTI UV dzięki czemu jest oczyszczana z groźnych dla ryb drobnoustrojów i odzyskuje pełną klarowność. Sterylizator MULTI UV nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów konserwacyjnych, a okres eksploatacji żarówki UV wynosi aż 5000 godzin. Po upływie tego czasu należy ją wymienić na nową.

Dodatkowym atutem Sterylizatora MULTI UV jest wyjątkowo prosta instalacja. MULTI UV 3W jest doskonałym rozwiązaniem do małych i średnich zbiorników akwariowych wyposażonych w kompatybilne z nim filtry. Szczególnie polecany jest do akwariów, w których występują problemy z zakwitem wody, nadmiernym rozwojem glonów oraz chorobami ryb. W krótkim czasie pomaga rozwiązać te kłopoty i pozwala cieszyć się widokiem pięknych barw i kształtów mieszkańców zbiornika.

Napisz opinię

Aquael sterylizator MULTI UV  3w

Aquael sterylizator MULTI UV 3w

  • niewielkie rozmiary,
  • wysoka efektywność działania,
  • prostota obsługi oraz uniwersalność.

Podobne produkty